סקירה

ברוכים הבאים לוירג'ין גלאקטיק

וירג'ין גלאקטיק הינה חברת התעופה בחלל המסחרית הראשונה בעולם. החברה פותחת בפניך צוהר ייחודי ומעניקה לך את ההזדמנות להיות אחד מנוסעי החלל הראשונים שאינם אסטרונאוטים מקצועיים. לוירג'ין גלאקטיק תהא בעלות על ספינות החלל אותן תבנה בהזמנה פרטית ותתפעל. עיצוב ספינות החלל יבוסס על SpaceShipOne ההיסטורית.

הניסיון הרב של וירג'ין גלאקטיק בתחומי התעופה, הרפתקאות, מסעות פינוק והעיצוב החדשני חוברים יחדיו עם הטכנולוגיה הייחודית אשר פותחה על ידי ברט רוטן (Burt Rutan) וזאת על מנת להבטיח חוויה בלתי נשכחת, שהאנושות טרם ראתה כמותה.

מאחר ותחום הבטיחות עומד בראש מעיינינו, החלליות הייחודיות שלנו מעוצבות בבסיסו של רוטן במדבר קליפורניה, תוך שימת דגש על תוכניות המחקר והפיתוח שלהן.

"העסקה עם Mojave Aerospace Ventures הינה תחילת דרך אשר לדידנו תביא לעידן חדש בהיסטוריה האנושית; יבוא יום ובו מסע לחקר החלל במחיר שווה לכל נפש יהווה מציאות ברת קיימא."
ריצ'רד ברנסון

החלליות הללו הן שיאפשרו, לראשונה בהיסטוריה האנושית, תיירות חלל תת מסלולית במחיר שווה לכל נפש

מהי ההכשרה הנדרשת?

מטרת וירג'ין גלאקטיק היא לנטרל את הבלעדיות המיוחסת למסע האדם בחלל; קרי, יעד החברה הוא לעצב כלי תעופה המסוגל לשאת בבטחה, כמעט כל אחד, אל החלל, בלא כל צורך במומחיות מסוימת או הכשרה ארוכה ומייגעת.

ההכנות למסע מרוכזות בסמינר הכנה בן שלושה ימים המתקיים ממש טרם הטיסה, וכולל התחברות והכשרה בנמל החלל.

אנו כאן בכדי להעניק לך את החוויה המדהימה ביותר בחייך. זהו מסע עז, המגיע כמעט עד כדי עומס יתר חושי; לכן, ככל שתחווה יותר הדמיות טרם ההמראה, כך תגבר הנאתך במהלך המסע!

הבנת הדרכים ליהנות מכל רגע בעודך שוהה בסביבה בעלת אפס כוח משיכה, ועצות בנוגע לנוחות מרבית ב- macro gravity יהוו חלק בלתי נפרד מהכנתך למסע. במסגרת חוויית ההכנה, אנו מצפים להשתמש במטוס ה-WhiteKnight אשר יכלול תא זהה לזה של SpaceShipTwo.

אנו נוודא כי כל נוסעינו יכולים לטוס בבטחה. הבטחה זו מחייבת מספר בדיקות רפואיות טרם הטיסה. בחינות מוקדמות מורות כי המבדקים הרפואיים הנדרשים יהיו פשוטים למדי ולא יציבו הגבלות מיוחדות; מרבית האנשים לא ייפסלו בשל היבטים רפואיים או רמת כושר גופני ויוכלו להגשים את חלומם ולהצטרף למסע.

למה דומה חווית הטיסה?

החוויה מתחילה מהרגע בו אתה מחליט לבצע הזמנה ולהבטיח את מקומך בין הראשונים במסע. מהרגע בו אתה הופך לאחד מנוסעי הטיסות המסחריות של וירג'ין גלאקטיק, ועד לרגע הטיסה עצמה, אנו נדאג לכך שאתה מעורב ומיודע בנוגע כל ההיבטים והתהליכים הקשורים לטיסה. יתרה מכך, יינתנו לך הזדמנויות לתרום רעיונות ולהשתתף באירועי טרום טיסה.

אסטרונאוטים מקצועיים מספרים לנו כי דבר אינו יכול להכין אותך לחוויה הראשונה בחלל, אך אנו מבטיחים כ נאפשר לך לנצור כל שנייה מתוך חוויה זו. חוויה אשר תהא מלאת עוצמה, נפלאה ובלתי נשכחת. כפי שניתן לצפות מחברת וירג'ין גלאקטיק, נוחיותך והנאתך יהיו בראש מעיינינו עד לרגע בו תעזוב את החללית, בתחושת שלמות ובתיעוד מלא של החוויה כולה, ובל נשכח, מצויד בכנפי האסטרונאוט שלך.

אסטרונאוטים מקצועיים מספרים לנו כי דבר אינו יכול להכין אותך לחוויה הראשונה בחלל, אך אנו מבטיחים כ נאפשר לך לנצור כל שנייה מתוך חוויה זו. חוויה אשר תהא מלאת עוצמה, נפלאה ובלתי נשכחת. כפי שניתן לצפות מחברת וירג'ין גלאקטיק, נוחיותך והנאתך יהיו בראש מעיינינו עד לרגע בו תעזוב את החללית, בתחושת שלמות ובתיעוד מלא של החוויה כולה, ובל נשכח, מצויד בכנפי האסטרונאוט שלך.

מוכן?

מסעך לחלל יהא מסע עוצמתי בעל עומס חושי בלתי ניתן לתיאור.
מנמל החלל ועד לגובה של 15,240 מטרים, אתה תשב בחללית הצמודה לספינת האם, כלי טיס המסוגל לשאת מטוס סילון המעוצב באופן ייחודי. יהיו אלו רגעים של ציפייה ואולי אף תהייה על העתיד לבוא. אתה תכיר את שאר חברי הצוות, תהנה מתחושת הביטחון הנובעת ממסע ההכנה אותו חווית עימם ועם טייסים מוכשרים במיוחד, ותצא עימם למסע הזה.
הספירה לאחור לקראת היציאה אוצרת רגע קט של שקט לפני גל כוח מבוקר, בלתי ניתן לתיאור, אשר פורץ לפתע ושוטף את החללית כולה. ברגע אתה נצמד למשענת מושבך, המום אך נרגש בשל יללת מנוע הרקטה וההאצה המביאים את החללית לכדי טיסה במהירות של 4000 קמ"ש, למעלה מפי 3 ממהירות הקול.

בעוד החללית נעה על גבול האטמוספרה, החלונות הגדולים חושפים בפניך את השמיים הכחולים ההופכים אט לארגמן, כחול כהה ולבסוף לשחורים. אתה חש תחושת התרוממות, זה אכן קורה, אתה נהנה ומתמודד היטב. בעודך מתחיל להירגע, ברגע אחד חושיך מתעוררים בשנית, עולם ספינת החלל שלך השתנה לחלוטין.

מנוע הרקטה כבה והכול סביבך שקט. אך אין זהו שקט, זו דממה! דממת החלל מדהימה כמו רעש הרקטה שנשמע רק דקות ספורות לפני כן. הגורם אשר משתלט על חושיך כעת הינו כוח המשיכה. זה שלט בכל תנועותיך מיום היוולדך, אך הוא איננו עוד. אין למעלה או למטה, ואתה משתחרר ממושבך לתחושת חופש אותה לא שיערת אפשרית אף בחלומותיך. לאחר סלטה אווירית חיננית, אתה מוצא עצמך ניצב בפני אחד החלונות הגדולים, והמראות הנגלים לפניך יגרמו לשערך לסמור, במידה והעדר כוח הכבידה לא עשה זאת קודם לכן.

מתחתיך (או שמא זה מעליך?) נגלה מראה אשר חזית בו באין-ספור מקרים, עם זאת, במציאות הוא יפה הרבה יותר, חי הרבה יותר ומעלה בך רגשות עזים, מורכבים לתיאור. אמנם, המפה הכחולה הנחרטת בתוך החלל השחור מוכרת לך היטב, אך כעת, היא נטולת כל קוויי גבול מסומנים. מעטה האטמוספרה הדקיק משווה לה מראה שברירי במיוחד. אתה מתבונן במקור אשר מייצג את מלוא משמעות היותך בן אנוש, זהו ביתך. אתה מתבונן על חברי הצוות שלך ומוצא אותם נפעמים ומכושפים בדיוק כמוך, כולם שבויים במחשבותיהם ואוצרים בזיכרונותיהם את הרגעים הקסומים.

הטייסים מבקשים לחזור למושבים. תחושת כוח הכבידה מתחילה לשוב, וידעת שרגע זה חייב להגיע. תהליך ההאטה מפעיל כוחות חזקים, אך אתה נשכב ומתמודד עימם בדיוק באופן בו לימדו אותך. אתה שומע ומרגיש את משק כנפי החללית המתכווננות ומפעילות כוח גרירה חזק ככל האטמוספרה מתעבה, למרות שמבעד לחלון זה עדיין נראה לך כמו החלל. כוחות הG-, נרגעים במהירות ואתה שומע את הכרזת הטייס כי הוא עומד להעביר את ספינת החלל לרחיפה שקטה הביתה.

מאוחר יותר באותו ערב, לאחר החגיגות וטקס הענקת הכנפיים, אתה מוצא עצמך לבד בעודך יודע כי מעכשיו, החיים לא ממש יישארו כשהיו. אתה גם יודע שאתה חייב לישון, למרות שאולי קריאה קצרה על תוכניות וירג'ין גלאקטיק לטיסה דרך זוהר הקוטב הצפוני יעירו אותך בשנית.... האין זה יהיה משהו מיוחד?!

מאוחר יותר באותו ערב, לאחר החגיגות וטקס הענקת הכנפיים, אתה מוצא עצמך לבד בעודך יודע כי מעכשיו, החיים לא ממש יישארו כשהיו. אתה גם יודע שאתה חייב לישון, למרות שאולי קריאה קצרה על תוכניות וירג'ין גלאקטיק לטיסה דרך זוהר הקוטב הצפוני יעירו אותך בשנית.... האין זה יהיה משהו מיוחד?!

מהי וירג'ין גלאקטיק?

וירג'ין גלאקטיק הינה החברה אשר נוסדה ונמצאת בבעלות קבוצת וירג'ין של ריצ'רד ברנסון. החברה ניצבת אל מול אתגר הפיכת טיסות החלל לזמינות לאנשים פרטיים ויצירת חברת תעופת החלל המסחרית הראשונה.

ל- וירג'ין גלאקטיק תהא בעלות בלעדית על ספינות החלל אותן תבנה בהזמנה פרטית ותתפעל. עיצוב ספינות החלל יבוסס על SpaceShipOne ההיסטורית. ספינות חלל אלו, הנמצאות כיום בתהליכי בניה, יאפשרו , לראשונה בהיסטוריה, טיסת חלל תת מסלול במחיר שווה לכל נפש; ויעניקו לך את ההזדמנות להיות אחד מהאסטרונאוטים הפרטיים הראשונים.

איך זה בטיחותי?

לאור הטכנולוגיה הייחודית אשר פותחה על ידי חברת Scaled Composites בבעלותו של ברט רוטן, ועליה לוירג'ין גלאקטיק יש בלעדיות, עיצוב החללית מתגבר על היבטי בטיחות ועלות רבים אשר הפכו בעבר את טיסות החלל לנחלתם של בעלי היכולות הספורים.

היבט הבטיחות נח בלב ליבו של התכנון ויהווה את ליבת פעולת וירג'ין גלאקטיק. לעיצובים המוסכמים של SpaceShipTwo שכבות עודפות המיועדות להגנה על כל המערכות החיוניות, זאת בכדי להבטיח מערכת חסינה במיוחד בכל שלבי הטיסה. תפעולים מסחריים יחלו רק ברגע בו תושלם התוכנית הניסיונית.

הניסיון הרב של וירג'ין גלאקטיק בתחומי התעופה, ההרפתקאות ומסעות פינוק יחד עם העיצוב החדשני יהוו גורמים משפיעים על עיצוב החללית, פעולתה החלקה ויצירת חוויה של פעם בחיים.

העבודה על עיצוב ובניית SpaceShipTwo נמצאת בשלבים מתקדמים. בדיקת האב טיפוס של SpaceShipTwo צפויה להתחיל ב-2007 עם קיום טיסות מסחריות בספינה וירג'ין גלאקטיק הראשונית, ה- VSS Enterprise (חללית וירג'ין גלאקטיק) הצפויות להתחיל ב-2009

מדוע וירג'ין גלאקטיק? מדוע חלל?

אפילו אם משתמשים בטכנולוגיה פורצת הדרך של ברט רוטן, עליה לוירג'ין גלאקטיק זכויות בלעדיות, הטסת אלפי אנשים לחלל והחזרתם הבטוחה היא אתגר ממשי. חברת וירג'ין גלאקטיק מביאה ניסיון מעשי הכרחי להרפתקה חדשה זו, אשר נובע משנים של הפעלת חברות תעופה ורכבות ברמת בטיחות שאין כמותה; יתרה מכך החברה בעלת מקורות פיננסיים מובטחים הנדרשים להבטחת המימון הנדרש.

אנו מזהים את הצורך לעצב את חווית טיסת החלל עבור כל אחד ואחת מהאסטרונאוטים העתידיים שלנו. החללית SpaceShipTwo הינה הראשונה בהיסטוריה להיות מעוצבת במיוחד כדי לדאוג לבטיחות, נוחות והנאת הנוסעים. המוניטין, אותו וירג'ין גלאקטיק הרוויחה ביושר, בנוגע ליחסה לכל הפרטים הקטנים לא יידחק הצידה; מטרתנו היא לצור את ספינת החלל המובילה בעולם מכל הבחינות!

פיתוח היכולת לצאת מגבולות כדור הארץ מהווה את אחד ההישגים המרשימים ביותר של המין האנושי. עוד בימים אלו, מחקר החלל החיצון שלנו שינה את האופן בו אנו חיים וחושבים, החל מתקשורת גלובלית מיידית ועד להבנה טובה יותר של שינויי אקלים. יחד עם זאת, טיסות החלל גבו מחיר ענק, לא רק מבחינת ההיבטים הכלכלים, אלא בהקשרי ההשפעה הסביבתית ובטיחותם האישית של המעורבים בדבר.
ב-וירג'ין גלאקטיק אנו מאמינים כי חדשנות בסקטור הפרטי מהווה לעיתים קרובות את המפתח לשיפור מהותי. אנו בעלי היסטוריה ארוכה של קידום והשקעה בטכנולוגיות פורצות דרך, מניצול אנרגיה אלטרנטיבית ועד למטוסים ורכבות בעלי צריכת דלק נמוכה במיוחד.

יתרה מכך, אנו מאמינים כי זהו אינטרס של המין האנושי לפתח את הידע וההבנה שלנו, כמו גם את דרכי הגישה שלנו לחלל; מסיבה זו נטלנו על עצמנו את משימת פיתוח ומסחור גישה חדשה לחלוטין למסע חלל מאויש אשר התאפשרה על ידי ברט רוטן ו-SpaceShipOne. בעשותנו כן, אנו נאפשר לרבבות אנשים בכל רחבי העולם לחוות את החלל ממקור ראשון ולסייע בגילוי תועלות אפשריות אשר ינבעו מגישה מאוישת לחלל בטוחה ושווה לכל כיס.

מתי אני יכול להמריא?

חברת וירג'ין גלאקטיק מצפה להיות החברה הראשונה לספק טיסות תת מסלול לציבור הרחב (ובוודאי שאת הטיסות הטובות ביותר!); עם זאת החברה אינה רואה עצמה כנמצאת בעיצומו של מרוץ, אין לנו כל תאריכי יעד כפויים לשיגור. שלווה זו מתאפשרת בזכות המימון העצמאי והמלא שלנו על ידי סר ריצ'רד ברנסון וקבוצת וירג'ין גלאקטיק. אנו נשגר בהקדם האפשרי, אך ורק בתנאי שנהיה מרוצים מתוצאות טיסות הניסוי של WhiteKnightTwo ו-SpaceShipTwo. תוכנית טיסות המבדק אמורה להתחיל בשלהי 2007, במידה והכול יתנהל כצפוי, הטיסות המסחריות אמורות להתחיל כשנה לאחר מכן.

חשוב לציין כי וירג'ין גלאקטיק הינה החברה היחידה בעלת הזכויות על העיצוב והטכנולוגיה של ברט רוטן, אשר הוכיחה עצמה ב-SpaceShipOne וחשפה את הפוטנציאל להענקת חוויה מדהימה ובטוחה לאסטרונאוטים נוסעים.

מהיכן אמריא?

טיסות החלל של וירג'ין גלאקטיק ימריאו מנמל החלל במדבר מוהאבי, מיקום מקסים במדבר קליפורניה אשר יעניק מראות מרהיבים לקו החוף של האוקיינוס השקט. זהו גם ביתה של Scaled Composite של ברט רוטן, מקום היוולדה של SpaceShipOne ואתר בנייתה של SpaceShipTwo. לכן, נמל החלל יהווה את אתר השיגור המתאים להרפתקה מדהימה זו.

בשלב מאוחר יותר, וירג'ין גלאקטיק תמקם את המטה שלה ותתפעל את טיסות החלל מנמל החלל המסחרי הראשון בעולם, Spaceport America בניו-מקסיקו. ממומן על ידי ממשלת ניו-מקסיקו ונמצא כעת בשלבי תכנון ובנייה, האתר יספק מתקנים חדשניים ומיקום נפלא למימוש חלומותיהם של האסטרונאוטים הטירונים. חברת וירג'ין גלאקטיק נושאת עיניה אל העתיד ובודקת באופן מעמיק מיקומי נמלי חלל פוטנציאלים בכל רחבי העולם, זאת מתוך ציפייה להתפתחות המפעל ומימוש חזון טיסות החלל כזמינות לכמה שיותר אנשים.

מי מעורב?

ריצ'רד ברנסון

ריצ'ארד ברנסון

ריצ'רד ברנסון נולד בשנת 1950 והתחנך ב-Stowe School. שם הוא החל בייסוד ירחון הסטודנטים בעודו בן 16 בלבד. בגיל 17 הוא כבר פתח מרכז יעוץ לסטודנטים, אשר היווה מוסד צדקה המיועד לתמיכה בצעירים.

בשנת 1970 הוא ייסד את וירג'ין קמעונאות תקליטים בהזמנת דואר, וזמן קצר לאחר מכן הוא פתח חנות תקליטים ברחוב אוקספורד בלונדון. במהלך 1972, נבנה אולפן הקלטות באוקספורדשייר, ואמן ההקלטות הראשון של וירג'ין גלאקטיק היה מייק אולדפילד, אשר הקליט את "Tubular Bells" שיצא לאור ב-1973.

אלבום זה נמכר בלמעלה מ-5 מיליון עותקים! מאז, שמות מוכרים רבים כבלינדה קרלייל, ג'נסיס, פיל קולינס, ג'נט ג'קסון והאבנים המתגלגלות עזרו להפוך את וירג'ין Music לאחת משש חברות התקליטים המובילות בעולם. מכלול קבוצת וירג'ין Music – חברות התקליטים, פרסום המוסיקה ואולפני ההקלטות נמכרו ל- Thorn Emi בעסקת מכירה בסך ביליון דולר בשנת 1992.

בשלב זה, קבוצת וירג'ין התרחבה לעיסוק בחנויות ענק בינלאומיות למוסיקה, תנועה אווירית, תקשורת סלולארית, כלכלה, קמעונאות, מוסיקה, אינטרנט, משקאות, מסילות, מלונות ותרבות פנאי, עם למעלה מ-200 חברות בבעלותה בלמעלה מ-30 מדינות. אכן, היינו עסוקים!

וירג'ין Atlantic Airways , אשר נוסדה ב-1984, הינה כיום חברת התעופה הבריטית השנייה בגודלה ומפעילה צי של מטוסי Boeing 747 ו-Airbus A340 ליעדים כניו-יורק, מיאמי, בוסטון, לוס-אנג'לס, אורלנדו, סאן-פרנסיסקו, הונג-קונג, יוהנסבורג, טוקיו, לאס-וגאס, דלהי, לאגוס, פורט-הארטקורט, שנחאי והאיים הקאריבים. חברת התעופה מבוססת על עקרון הצעת שירותי מחלקת עסקים, מחלקת תיירות משודרגת ומחלקת תיירות באיכות גבוהה, והכול במחירים אטרקטיביים. חברת התעופה זכתה בפרסים נחשבים רבים, כולל זכייה בפרס חברת התעופה של השנה, מספר פעמים.

במהלך 1997, וירג'ין השתלטה על שני זיכיונות הרכבת הגדולים בבריטניה, CrossCountry וה-West Coast Main Line. כיום, וירג'ין עוסקת בתכנית החלפת הצי בעלות של 2 ביליון לירות שטרלינג.

ב-2002, המכירות המשותפות של החברות השונות בבעלות וירג'ין עברו את 4 ביליון לירות השטרלינג. בנוסף לפעולותיו העסקיות, ריצ'רד חבר במספר מוסדות צדקה, ביניהם וירג'ין Healthcare Foundation, מוסד צדקה מוביל העוסק בהענקת טיפול רפואי. ארגון זה היה האחראי להשקת קמפיין חינוך הבריאות ב-1987 אשר עסק במגיפת האיידס.

העמותה מעורבת במסע ההתרמות "הורים נגד טבק", אשר מטרתו להתנגד לפרסום מוצרי טבק וחסות חברות טבק בתחומי הספורט. סיועו של ריצ'רד במימון הראשוני של פרויקטי צדקה, סייע לארגון לגייס למעלה ממאה מיליון לירות שטרלינג, באמצעות מסעות פרסום כדוגמת "הפוגה קומית" ופעילות במוסדות צדקה רבים אחרים. למידע נוסף על פעילות הצדקה של וירג'ין גלאקטיק, היכנסו ל virgin.com

ובכדי לשמור על רמות אדרנלין גבוהות, ריצ'רד היה מעורב במספר ניסיונות שבירת שיאים עולמיים מאז 1985. בשנת 1986, ספינתו, וירג'ין Atlantic Challenger II, הציתה מחדש את רוח ה-Blue Riband בחצייתה את האוקיינוס האטלנטי בזמן המהיר בעולם. שנה לאחר מכן, חצה הכדור הפורח ההיסטורי, וירג'ין Atlantic Flyer, את אותו אוקיינוס ממש. לא היה זה רק הכדור הפורח הראשון לחצות את האוקיינוס האטלנטי, אלא הכדור הפורח הגדול ביותר להמריא - בנפח של 65 מיליון ליטר, והגעה למהירות של 209 קמ"ש.

גם לאחר ההרפתקה האולטימטיבית, בינואר 1991 ריצ'רד חצה את האוקיינוס השקט, מיפן לצפון קנדה, במרחק של 10,800 קילומטר. שוב, הוא שבר את כל השיאים הקיימים, עם מהירות של עד 409 קמ"ש בבלון בעל נפח של 63.7 מיליון ליטרים.

בין השנים 1995 ו-1998 ריצ'רד ברנסון, פר לינדסטרד וסטיב פוסט (אשר חברו יחדיו לאחר מותו הטרגי של אלכס ריצ'י), בצעו מספר ניסיונות להקיף את כדור הארץ בכדור פורח. בשלהי 1998 הם בצעו טיסה פורצת גבולות ממרוקו להוואי, אך חזונם לטיסה גלובלית נופץ בשל מזג אויר סוער. זמן קצר לאחר מכן, בתחילת 1999, צוות שוודי השלים את הקפת כדור הארץ.

בדצמבר 1999, ריצ'רד ברנסון זכה בתואר אבירות ברשימת המילניום של המלכה עבור "שירותו ליזמות". כל הכבוד, אדוני!

ברט רוטן

ברט רוטן

נולד באסטאקאדה, אורגון, כ-50 קילומטרים דרומית מזרחית לפורטלנד, וגדל בדינובה, קליפורניה; רוטן הביע עניין מוקדם בעיצוב כלי טייס. כבר בהיותו בן שמונה, הוא עיצב ובנה מודל כלי טיס. טיסת הסולו הראשונה שלו הייתה ב- Aeronca Champב-1959, בהיותו בן 16 בלבד. בשנת 1965, הוא סיים שלישי בכיתתו באוניברסיטת הפוליטכניון בקליפורניה וקיבל תואר מהנדס אווירונאוטיקה.

בין השנים 1965 ל-1972 רוטן עבד עבור חיל האוויר האמריקאי בבסיס אדוארדס כמהנדס פרויקט מבחן טיסה, בעודו מתמקד בתשעה פרויקטים שונים, הכוללים בדיקות סחרורי קרב והעברת C-142 VSTOL. זמן קצר לאחר מכן, הוא הפך למנהל מרכז הבדיקות של Bede עבור Bede Aircraft בניוטון, קנזס, משרה בה החזיק עד 1974.

רוטן החל לפעול כעצמאי ביוני 1974, עם ייסוד Rutan Aircraft Factory במדבר מוהאבי, שם הוא תכנן ופיתח אבי טיפוס למספר מטוסים, מרביתם בבניה פרטית. עיצובו הראשון היה ה-Rutan VariViggen, מטוס בעל תצורת דחיפה, שני מושבים וכנפונים קדמיים Canard. הכנפונים הקדמיים הפכו לימים אלמנט סטנדרטי במרבית עיצובי Rutan. באפריל 1982, ברט רוטן ייסד את Scaled Composites LLC, אשר הפכה לאחת החברות המובילות בעולם בתחום עיצוב כלי טייס ומתקני אב טיפוס. משרדי חברת Scaled composites נמצאים במוהאבי, קליפורניה.

במרוצת השנים, ברט רוטן עיצב מאות כלי טייס, ובכללם ה-Voyager המפורסם, אשר נוסה על ידי דיק, אחיו, וג'נה ייגר בשנת 1986 בטיסה שוברת שיאים בת תשעה ימים מסביב לעולם, ללא הפוגה.

שמו הגיע לכותרות פעם נוספת ב-2004 כאשר SpaceShipOne, אשר הפכה לכלי הטייס הראשון במימון פרטי להגיע לחלל בחודש יוני של אותה שנה, וקטפה את פרס ה-Ansari חודשים ספורים לאחר המראתה, ב-4 באוקטובר. חללית ה- SpaceShipOne השלימה שתי טיסות בשבועיים תוך נשיאת משקל הזהה למשקלם של שלושה בני אדם, תוך ניצול חוזר של לפחות 80% מחומרת החללית. הישג זה הפך עד מהרה להצלחה מסחרית. וירג'ין גלאקטיק, נצר לוירג'ין Airlines, הודיעה כי תתחיל בטיסות תיירותיות לחלל ב-2008 תוך שימוש בכלי טיס המבוסס על עיצובי SpaceShipOne. כלי הטייס החדש המכונה SpaceShipTwo, גם הוא בעיצובו של ברט רוטן, יאפשר לעשרים נוסעים "אשר עברו הכשרה מתאימה" להציץ בכדור הארץ ממרחק של 113-128 ק"מ בתת מסלול. ייצור חמשת מטוסי ה-SpaceShipTwo הראשונים צפויה להתחיל בשלהי 2005, כאשר מבחני הטיסה יחלו במהלך 2007. נוסעים צפויים לטוס לקראת סיום 2008 או תחילת 2009.

ברט רוטן עובד גם עם Transformational Space Corporation בפיתוח ספינת חלל מאוישת הנעה במסלול דו שלבי, בשיגור אווירי. הספינה אמורה לתפקד כמונית ולשאת נוסעים אל תחנת החלל הבינלאומית. נכון ליוני 2005, בדיקות הורדת ציוד/ בני אדם מהאוויר בתבניות דמה ברבע הגודל, איששו את ישימות השחרור האווירי והסיבוב הניצב.
חלק מהעיצובים האחרים כוללים את החללית Raytheon Beechcraft ; כלי הטיסה בעל היכולת לנסוק לגבהים נישאים וסיבולת ארוכה, Proteus ; מטוס הסילון הצבאי, Ares ; הבומרנג הא-סימטרי, וכן כלי תעופה כללים קטנים וקלים כדוגמת: VariEze, LongEZ, Quickie, Quickie2 ו-Defiant.

ב-3 במרץ, 2005, ה-GlobalFlyer, כלי תעופה הדומה ל-Voyager בעיצובו אך עשוי מחומרים נוקשים יותר ומנוע סילון, השלים את טיסת הסולו הראשונה שלו סביב כדור הארץ, בלא הפוגות או תדלוקים. הטייס היה סטיב פוסט. בין ה-7 וה-11 בפברואר 2006, פוסט ו-GlobalFlyer קבעו שיא לטיסה הארוכה ביותר בהיסטוריה - 42,469 קילומטרים.